HERKES İÇİN KOÇLUK HİZMETİNİ ULAŞILIR KILMAK İÇİN, İLK 3 AY İNDİRİMLİ SEANSLAR

Ayçin ÖZTÜRK

Myk Belgeli Profesyonel Koç

1970 yılında eczacı bir anne ve orman mühendisi bir babanın ikinci kızı olarak dünyaya geldi. Tüm çocukluğu genç kızlığı eczanede geçti. Herkes eczacı olmasını bekler ve telkin derken o bu baskılardan sıkıldı ve tercihlerine bile yazmadı. İşletme okudu. Uzun yıllar uluslararası ilaç firmalarında tıbbı satış uzmanı ve şef olarak çalışırken, bir gecede kendini annesinin eczanesinin başına geçmiş buldu.
16 yıl eczanede her pozisyonda çalışıp, eczane işletmeciliği yaptı. Bu süre zarfında, İlaç firmalarında çalışırken tanıştığı hedef, vizyon, misyon, motivasyon, farkındalık ,değişim, dönüşüm eğitimlerinden esinlenerek insan ilişkileri, müşteri ihtiyaçları, müşteri memnuniyeti ve yeni nesil eczaneler, eczane ekiplerinin motivasyonunu arttırma ve mutlu eczane ekipleri üzerinde araştırmaya ve üzerinde çalışmaya başladı. Her ne kadar fikirleri döneminin şartlarında kabul görmese de o bu fikirlerden vazgeçmedi. O dönemde koçlukla tanıştı ve yapmak istediklerini bir koç olarak yapabileceğini gördü. Bu eğitimler hayatının dönüm noktası oldu. Mücbir sebeplerle eczaneyi kapatmak zorunda kalınca, 45 yaşından sonra her şeye sıfırdan başladı. Koçluk eğitimleri farkındalığının artmasına bu farkındalık hayatını yeniden şekillendirmesine, anlam arayışına destek oldu, çalışacağı niş alanları, hedeflerini belirledi. Koçluk disiplini besleyecek bir çok eğitim aldı. (NLP Diploma, Biyometrik Yüz Okuma , Eğiticinin Eğitimi ,İleri Düzey Koçluk Eğitimleri, Yönetici ve Takım Koçluğu, Proje Yönetimi ve Hibe ve Destekler Eğitimi bunlardan bazılarıdır .) Bir çok sosyal sorumluluk projesinde görev aldı. Onlarca vebinara katıldı, projelerde görev aldı. Bireysel olarak koçluk hizmeti verdi. 400 saatten fazla bireysel ,500 saate yakın takım koçluğu deneyimi bulunmakta .2022 Yılında Meslek Belgeli Profesyonel Koç ünvanını olarak Türkiye’deki sayılı koçtan biri oldu. Şimdilerde uluslararası akreditasyona sahip ünvanlı bir koç olabilme yolunda Association for Coaching (AC) Türkiye ile gelişim sürecine devam ediyor. ( Kar gütmeyen İngiltere merkezli bir Koçluk Derneği). Akreditasyon yolculuğunda mesleki gelişimine katkı sağlamak için hem bireysel koçlukta ,hem takım koçluğunda akredite süpervizörlerden ,süpervizyon desteği alıyor.
Halen kendi şirketinde 26 yıllık sektör deneyimi ile kendi tasarladığı karma bir modelle ‘‘Geleceğin Eczanelerinin Yıldız Ekiplerine’’ Takım Koçluğu ,Bireysel Koçluk ve Mentorluk ve Eczacılarına Yönetici Koçluğu yapıyor, Eş zamanlı olarak diğer bir uzmanlık alanı olan Pratik Aromaterapi Uygulayıcısı ve Formül Tasarlayıcı olarak distiribitörü olduğu organik aromatik yağlar üreten bir firmanın Eczane Kanalı Satış ve Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürütüyor..Aromaterapi eğitimleri veriyor,atölyeler düzenliyor.Eş zamanlı yürüttüğü iki işini de çok severek yapıyor.Bu onun hayat mottolarından biri, hayatını ve gelirini tek bir kaynağa bağlamaz..Birden fazla alanda en iyisini yapabilmek için çalışır.
Ayçin ; konfor alanının insanlığın en büyük düşmanı olduğunu , değişim ve dönüşümün her zaman sancılı olduğunu düşünüyor. Sıfırdan başlanabileceğine, her zaman başka seçeneklerin olduğuna ve bu seçenekleri fark etmenin değişim ve dönüşümü getireceğine inanıyor. Kişinin gerçek potansiyelini keşfetmek için bir farkındalık anı yaşaması gerektiğini ,profesyonel bir koçla çalışmanın bunu sağlayabileceğini koçluğun bu nedenle çok gerekli olduğunu bizzat kendi hayatında deneyimledi. Şimdi bu deneyimleri , sahip olduğu yetkinlikler ve donanımıyla bireyler,yöneticiler ve takımlarla paylaşmayı hedefliyor.

Eğitimler

  • İşletme Bölümü - Lisans

Sertifikalar

  • Team Coaching Antalya Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

  • Team Coaching Antalya Koçlar İçin Nlp Teknikleri Diploma Programı

  • Team Coaching Antalya Eğiticinin Eğitimi

  • Anka Koçluk Sistemik Takım Koçluğu Ve Yönetici Koçluğu

  • Team Coaching Antalya Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

  • Team Coaching Antalya Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

  • Uluslararası Sağlık Eğitim Derneği Yüz Okuma Eğitimi

  • Koçvari Eğitmen Eğitimi

  • Bilginet Akademi Proje Yönetimi Ve Hibe Ve Fon Kaynakları Eğitimi

BİZ KİMİZ?

© Copyright 2023. Stayonway. Tüm hakları saklıdır.