HERKES İÇİN KOÇLUK HİZMETİNİ ULAŞILIR KILMAK İÇİN, İLK 3 AY İNDİRİMLİ SEANSLAR

AHU DİNLER

Myk Belgeli Profesyonel Koç

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Ahu, ayrıca öğretmenlik formasyon eğitimini de tamamlayarak, yüksek lisansını İstanbul Endüstriyel Psikoloji bölümünde yaptı. Çalışma hayatına 1998’de Prof. Doğan Cüceloğlu tarafından kurulmuş olan İnsan İnsana Danışmanlık firmasında Ölçme Değerlendirme uzmanı olarak başladı. İnsan Kaynaklarına olan ilgisi nedeniyle 1 yıl sonra mezun olunca İnsanbilim Danışmanlık’ta proje yöneticisi olarak devam etti. Bu süreçte her seviyede kuruma yönelik çalışan memnuniyeti, şirket kültür ölçümleri, seçme yerleştirme süreçlerinde kullanılmak üzere kişilik ve genel yetenek testi oluşturma, fabrikalarda mavi ve beyaz yaka eleman seçimi için psikoteknik test bataryaları oluşturma görevlerinde bulundu. Ayrıca şirketlerde İnsan kaynakları sistem alt yapısı kurmak için yetkinlik belirleme, performans değerlendirme ve kariyer yönetimi basamaklarını terzi usulü kurumlarda oluşturdu. Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda ölçme ve raporlandırma hizmeti dışında yönetim danışmanlığı ve eğitimler sunarak hizmetine devam etti.
4 yıllık danışmanlık kariyerini 2002 yılında ara vermeye karar verdi. Sorun çözen yerine sorun yaşayan olmak adına kurumsal tarafta kariyerine devam etme kararı alıp Abdi İbrahim İlaç’ a geçti. 3 yıl boyunca seçme yerleştirme süreçleri ve kariyer planlama için değerlendirme ve gelişim merkezleri hazırlayarak; şirketin yetenek seçimi ve eleman elde tutma stratejilerini belirledi. Şirketin Arge ve kalite departmanlarının büyüme süreçlerine yöne verdi. Aynı dönemde yarım kalan akademik kariyerini tamamlayarak uzmanlık ünvanını aldı.
2007-2019 yılları arasında hızlı tüketimin öncü global şirketinde seçme yerleştirme ve kariyer yönetimi süreçlerinde kendi ekibiyle birlikte şirketin 8 fabrikasındaki beyaz yaka eleman seçimini ve terfi süreçlerini yürüttü. Ayrıca performans yönetimi, değerlendirme-gelişim merkezi uygulamaları ve kariyer gelişiminde süreç geliştirme, sistem kurma, global adaptasyon, proje yönetimi gibi başlıklarda yönetsel sorumluluk almıştır. Son dönemde işveren markası yönetimi, çeşitlilik ve kapsayıcılık, well-being gibi başlıklarda kurumun yeni trendleri yakalaması için projeler yürütmüştür.
Kurumsal hayatı 2019’da noktaladıktan freelance danışman olarak görev alarak yetenek yönetimi ve kariyer yönetiminde değerlendirme ve gelişim merkezi projeleriyle şirketlere yönetim danışmalığı ve mentorluk yapmaktadır. Koçluk alanında 2020’den beri modül sertifikalarını tamamlayarak ACTP diploma ve MYK belgesi sahibi olup, yönetim, takım, kariyer, yaşam ve öğrenci koçluğu alanında koç, mentör ve eğitmen olarak hizmet vermektedir. Paylaşmak, öğrenmek ve öğretmek değerlerini beslediği için sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Hali hazırda, Innerwheel Akademi, Toplum Gönüllüleri Vakfı, ÇYDD, SÖF Akademi, JCI, Ctos Akademi gibi çeşitli STK ve koçluk akademilerinin projelerinde koçluk, eğitmenlik, mentorluk ve danışmanlık süreçlerine aktif devam etmektedir.
Ahu amacını, bireyin kariyer sorumluluğunun kendi kontrolünde olduğunu belirterek hayatı park etmek yerine fark ederek ve bu farkındalıkla seçimler yaparak ilerleyebilme konusunda kişilere yol gösterme olarak tanımlıyor.

Eğitimler

  • İstanbul Üniversitesi Psikoloji -Lisans

  • İstanbul Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji –Yüksek Lisans

  • İstanbul Üniversitesi – Öğretmenlik Formasyonu

Sertifikalar

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-Art and Competencies of Coaching Sertificate-Koçluk Sanatı ve Yetkinlikleri

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-Holistic Life Coaching Certificate- Bütünsel Yaşam Koçluğu

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-NLP Techniques- NLP Teknikleri

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-Educational Coaching Certificate-Eğitim Koçluğu

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-Systemic Team Coaching- Sistemik Takım Koçluğu

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-Leader Coaching- Lider Koçluğu

  • Anka Koçluk- Accredited Coach Training Program (ACTP)-Final Practikum- Final Praktikum.

BİZ KİMİZ?

© Copyright 2023. Stayonway. Tüm hakları saklıdır.